Rusztowania kotłowe

Rusztowania wpisały się już w prace budowlane jako ich stały element. Są praktyczne, bezpieczne i znacznie ułatwiają prace na wysokości, w związku z czym coraz częściej decydują się na ich wynajem również klienci indywidualni, aby ułatwić sobie prace remontowe. Do najpopularniejszych rodzajów należą rusztowania jezdne i fasadowe. Wynajem tego rodzaju rusztowań jest łatwy i przystępny cenowo, ponieważ większość firm ma je w swojej standardowej ofercie. Pierwsze z nich, jezdne charakteryzują się możliwością zamocowania ramy z kółkami, dzięki czemu rusztowanie jest mobilne, z kolei rusztowania fasadowe to bardzo wytrzymałe, nadające się do montażu na naprawdę dużych wysokościach, stabilne konstrukcje. Zarówno rusztowania jezdne, jak i fasadowe można modyfikować, wzbogacając o stabilizujące podpory, dodatkowe ramy i mosty, właśnie dzięki tej uniwersalności, najczęściej są wykorzystywane podczas prac budowlanych i remontowych.

Istnieje jeszcze jeden rodzaj popularnego (choć trochę mniej) rusztowania, mowa o rusztowaniu kotłowym. Rusztowania kotłowe są wykorzystywane w przemyśle, mechanice, transporcie, doskonale sprawdzają się podczas serwisu ogromnych maszyn, kotłów parowych czy w elektrowniach cieplnych. Konstrukcja rusztowań kotłowych jest wyjątkowo wytrzymała, co przekłada się na jej bezpieczeństwo oraz możliwość pracy przy użyciu ciężkich narzędzi. Ponadto, dzięki ciężkiej, twardej budowie, rusztowania kotłowe są wyjątkowo stabilne, a dzięki swojej modułowej konstrukcji można je dowolnie doposażać. Niestety taka budowa ma wpływ na ich sporą wagę i trudności związane z montażem oraz transportem. Doświadczona ekipa montażowa nie powinna jednak mieć żadnych problemów ze sprawnym montażem i demontażem rusztowania.

Bądźmy w kontakcie

Napisz do Nas

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą naszej witryny. Szybko rozwiążemy wszelkie wątpliwości, dokonamy wyceny oraz zaplanujemy prace.

kontakt@urb-budex.pl